Když se chce, tak to jde…

Čegan díky chytrému řešení ušetří svým zákazníkům 50% nákladů na dopravu.

BERA GRAVEL FIX, systém štěrkové a zemní stabilizace se u zákazníků těší po celém světě velké oblibě. Speciálně vyvinutá struktura medového plástu výborně zajišťuje štěrkové povrchy komunikací
a parkovišť. Navíc se jedná o produkt, který splňuje přísné environmentální požadavky Evropské unie a USA.

Jedinou vadou na kráse “Bery” jsou vysoké náklady na její dopravu. Zákazníci si stěžovali, že plásty zabírají moc místa, což se promítá do nákladů na uskladnění a přepravu. S řešením přišel pan Slavoj Čegan, který navrhl konstrukční úpravu prvků štěrkové stabilizace. Jednoduše řečeno vymyslel drážku, díky které zapadají jednotlivé prvky do sebe, tím se ušetří místo a s tím související náklady na dopravu. Zároveň se jedná o konkurenční výhodu, která zlepší pozici Bery na trhu.

“Každý problém má své řešení, které dřív nebo později přijde, musíme jen chtít věci posouvat.”

Originální řešení bylo registrováno u Úřadu průmyslového vlastnictví České republiky jako patent číslo 307 746. Konstrukční úprava drenážního elementu tvořeného nosným prvkem, vnitřními buňkami, vnějšími buňkami a propustnou folií, kde vnitřní stěny vnitřních buněk a vnější stěny jsou opatřeny alespoň čtyřmi zářezy ze strany vrchní plochy nosného prvku drenážního elementu na usnadnění stohování, skladování a přepravy elementů.

Bera Gravel FIX TM je plně recyklovatelný stabilizační systém pro štěrk, písek nebo zeminu vyvinutý Nizozemskou firmou BERA BV a vyráběný společností ČEGAN s.r.o. Je navržen tak, aby maximalizoval pevnost a zároveň redukoval množství použitého kameniva. Při profesionální instalaci zajistí stabilní a zároveň porézní povrch vhodný pro rezidenční i městské projekty.

Více si můžete přečíst na: www.bera-bv.cz